Świadczeniem usług pralniczych nasza firma zajmuje się już od 30 lat. Dzięki szybkiemu rozwojowi firmy udało nam się zakupić własne grunty i budynki po ośrodku wypoczynkowym i w niedługim czasie powstał Zakład Usług Pralniczych obsługujący całe województwo.

Początkowo bazując na używanych pralnicach firmy TEXTIMA, sprowadzanych z Niemiec i mogących wyprać jednocześnie 180 kg w czasie jednego cyklu pralniczego, stale podnosiliśmy swoje kwalifikacje poprzez czynny udział w szkoleniach na terenie kraju i za granicą.

Czynności te zaowocowały nawiązaniem współpracy z liderami światowymi w produkcji urządzeń pralniczych oraz chemii pralniczej.

W roku 1996 zakupiliśmy najnowszą linię produkcyjną w kraju produkcji BOWE-PASAT NIEMCY o wydajności 600 kg/h. Jednocześnie podpisaliśmy umowę współpracy z firmą HENKEL-ECOLAB na dostarczanie chemii
pralniczo-dezynfekcyjnej wraz z komputerową stacją dozowania środków.

W roku 1998 jako pierwszy zakład w Polsce sprowadziliśmy wysoko wydajny magiel trzywałowy firmy KANNEGISSER o wydajności 600 kg/h a w roku 2001 dokupiliśmy kolejny jednowałowy magiel.

Prężny i dynamiczny rozwój firmy spowodował, że w roku 2007 rozpoczęliśmy budowę drugiego zakładu, który został uruchomiony w czerwcu 2008 roku i aktualnie jest jednym z najnowszych i najnowocześniejszych zakładów w Polsce,

wyposażonych w sprzęt firmy Jensen-Senking o wydajności 1000kg/h. Własna baza transportowa od początku istnienia firmy pozwoliła nam na zbudowanie wizerunku firmy: rzetelnej, ponad wszystko stawiającej na zadowolenie Klienta, dokładność, terminowość oraz nowoczesne technologie.

Od grudnia 2006 roku posiadamy Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, od grudnia 2018 roku ISO 9001:2015 obejmujący usługi prania, dezynfekcji i wypożyczania pościeli.
Stała modernizacja i rozwój firmy pozwala nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Ponad 30 lat doświadczenia.

Certyfikaty

Referencje

 • Sanatorium Uzdrowiskowe "Mesko" w Kołobrzegu współpracuje z Zakładem Usług Pralniczych od 8 lat. Wymienione przedsiębiorstwo świadczy nam usługi pralnicze. Po okresie współpracy możemy polecić Zakład jako przedsiębiorstwo wykonujące zlecone usługi w sposób należyty. Pranie jest odbierane i przywożone terminowo. Jakość prania jest bardzo dobra. Prany asortyment jest sortowany i pakowany w worki foliowe. Ze świadczonych usług jesteśmy zadowoleni.
  Sanatorium i Szpital Uzdrownikowy „Mesko”
  Kołobrzeg
 • Pragniemy zarekomendować usługi Zakładu Usług Pralniczych. Przebieg naszej dotychczasowej współpracy pozwala nam stwierdzić, iż jest to firma rzetelna i uczciwa, podchodząca do każdego zlecenie w należyty sposób. Usługi wykonywane są na wysokim poziomie i zawsze możemy liczyć na szybką obsługę i fachowe doradztwo. Firma jest solidnym i godnym polecenia partnerem.
  Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy „Syrena”
  Mielno
 • Zakład Usług Pralniczych świadczy usługi dla Hotelu New Skanpol na podstawie wieloletniej umowy. Usługi pralnicze wykonywane są w sposób należyty i terminowo, a stosowane ceny są cenami konkurencyjnymi. Utrzymywanie właściwego standardu świadczenia usług jest powodem kontynuacji współpracy od wielu lat.
  Hotel New Skanpol
  Kołobrzeg
 • Niniejszym potwierdzamy, że Zakład Usług Pralniczych świadczy dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. w Kołobrzegu usługi nieprzerwanie od 2002 roku. Usługi wykonywane są w sposób należyty, firmę cechuje solidność, fachowość oraz terminowość. Możemy polecić Zakład Usług Pralniczych jako firmę świadczącą usługi na wysokim poziomie.
  Polska Żegluga Bałtycka S.A.
  Kołobrzeg
 • Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS Niwa w Kołobrzegu współpracuje z Zakładem Usług Pralniczych od 2005 roku. Pralnia w sposób kompleksowy zajmuje się zarówno praniem wodnym, jak i chemicznym. Dotychczasowa, kilkuletnia współpraca pozwala na stwierdzenie, iż usługi realizowane przez pralnię w Mielenku wykonywane są w terminie w sposób należyty.
  Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS Niwa
  Kołobrzeg
 • Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Zdroje" w Szczecinie rekomenduje firmę Zakład Usług Pralniczych jako godnego polecenia Wykonawcę. Firma należycie wywiązuje się ze zobowiązań wynikających z warunków umowy, której przedmiotem jest świadczenie usług pralniczych wraz z transportem. Naszą współpracę oceniam jako udaną i w pełni satysfakcjonującą. Na podstawie dotychczasowej współpracy polecamy firmę jako solidnego i sprawdzonego Wykonawcę.
  Zakład Opieki Zdrowotnej Zdroje
  Szczecin